Jak zlikwidować drugi podbródek?

2 min
04/07/2020

Drugi podbródek to problem natury estetycznej, który może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zaburza on symetrię twarzy, dodaje jej lat, sprawia, że wygląda na zmęczoną i smutną. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma sposoby na wiotki, obwisły podbródek!

Z tekstu dowiesz się:

Drugi podbródek to problem estetyczny, który dotyczy osób w różnym wieku: zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jego tworzenie się może mieć związek z naturalnymi procesami starzenia, a konkretniej – z ubytkiem włókien kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Warto jednak pamiętać, że obwisły podbródek może się pojawić także u młodych osób. U nich najczęściej jest to efekt nadmiernej masy ciała i gromadzenia się tkanki tłuszczowej również w okolicach twarzy, braku ruchu oraz nieprawidłowej postawy ciała (np. garbienia się).

I choć drugi podbródek może być przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny, to na szczęście są sposoby, by pozbyć się tego problemu. Pomogą w tym nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej dostępne w ofercie naszej kliniki ESTELL.

Jak zlikwidować drugi podbródek – niechirurgiczny radiofrekwencyjny lifting

Jednym z zabiegów cechujących się dużą skutecznością w redukcji drugiego podbródka jest niechirurgiczny radiofrekwencyjny lifting. Tajemnicą jego efektywności jest emitowana przez specjalne urządzenie fala radiowa o częstotliwości 4 mHz – gdy styka się ona ze skórą, wewnątrz tkanek tworzy się ciepło, co natychmiast pobudza fibroblasty do wzmożonej, nawet 10-krotnie intensywniejszej, produkcji nowych włókien kolagenowych. Dodatkowo fala radiowa podnosi temperaturę skóry nawet do 65°C, co powoduje kurczenie się i napinanie kolagenu, dzięki czemu poprawiają się jędrność i elastyczność skóry. Co ważne, niechirurgiczny radiofrekwencyjny lifting można łączyć z innymi zabiegami, np. mezoterapią.

Pierwsze efekty radiofrekwencyjnego liftingu – w postaci poprawy elastyczności skóry podbródka, zwiększenia jej napięcia, a także zniwelowania obwisłych tkanek – widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dla jak najlepszych rezultatów zaleca się jednak wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

Jak zlikwidować podbródek – zabieg liposukcji

Drugi podbródek bardzo często jest efektem gromadzenia się tkanki tłuszczowej w tej okolicy. Bezpieczną i mniej inwazyjną alternatywą dla chirurgicznego usuwania nadmiaru tłuszczu jest liposukcja podbródka kaniulą. Wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym – jest bezbolesna, a zarazem mniej obciążająca dla organizmu. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę okolic podbródka specjalnej kaniuli, przy pomocy której lekarz odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej. Liposukcję podbródka można połączyć z aplikacją wchłanialnych nici liftingujących, które w kolejnych tygodniach poprawiają napięcie i elastyczność dolnych partii twarzy.

Po zabiegu mogą wystąpić tkliwość, zasinienie i obrzęk podbródka, utrzymujące się do 10 dni. Wśród przeciwwskazań do jego wykonywania znajduje się m.in. ciąża i okres karmienia, choroby serca oraz zaburzenia krzepnięcia.

Wiotki, obwisły podbródek – pomoże lifting ultradźwiękowy HIFU

Kolejnym zabiegiem, który znajduje zastosowanie w redukcji drugiego podbródka, jest niechirurgiczny lifting ultradźwiękowy HIFU. Urządzenie emituje silnie skoncentrowaną energię ultradźwiękową, która oddziałuje na skórę w wybranych miejscach i na konkretnej głębokości. Powoduje to natychmiastowe obkurczenie się skóry, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny oraz koagulację tkanek. Podbródek zostaje wyraźnie uniesiony i ujędrniony, a skóra odzyskuje sprężystość i elastyczność. Lifting ultradźwiękowy HIFU wystarczy wykonać tylko raz – na pełne efekty trzeba natomiast poczekać od 3 do 6 miesięcy. W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu utrzymują się one przez minimum rok.

Na indywidualne konsultacje oraz zabiegi likwidacji drugiego podbródka zapraszamy do naszej kliniki ESTELL.