Masz suchą skórę twarzy? Zobacz, jak ją nawilżyć!

2 min
04/05/2020

Skóra twarzy często bywa bardzo delikatna i cienka. Szybko się łuszczy i ma skłonności do odwadniania. Pielęgnacja domowa może się w takich przypadkach okazać niewystarczająca. Warto więc rozważyć specjalistyczne zabiegi dla cery suchej. Pozwalają one na dogłębne nawilżenie skóry i wzmocnienie jej bariery ochronnej. Wykonujemy je w naszej klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie.

Z tekstu dowiesz się:

Istnieje wiele przyczyn przesuszenia skóry twarzy. Z jednej strony może to być efekt indywidualnych predyspozycji, z drugiej – różnego rodzaju niekorzystnych czynników zewnętrznych. Skórę twarzy może wysuszać np. nieprawidłowa pielęgnacja, taka jak częste używanie mocno wysuszających kosmetyków z alkoholem albo peelingów gruboziarnistych. Odwodnienie cery może powodować także długotrwałe przebywanie w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach oraz ekspozycja na niesprzyjające warunki atmosferyczne: słońce, wiatr czy mróz. Dla zachowania dobrej kondycji skóry jest niezbędna także prawidłowa dieta. Restrykcyjna dieta odchudzająca, w której organizm jest pozbawiony odpowiednich ilości tłuszczów, witamin oraz minerałów, może pogorszyć stan cery.

Sucha skóra twarzy – jak nawilżyć?

Gruczoły łojowe nie natłuszczają suchej skóry w odpowiedni sposób, przez co jest ona pozbawiona naturalnej ochrony, a woda szybciej odparowuje nawet z jej głębszych warstw. Z tego powodu stosowanie lekkich kosmetyków nawilżających to zdecydowanie za mało. Sucha cera wymaga dogłębnego, kompleksowego wzmacniania, nawilżania, regeneracji oraz ochrony. W codziennej pielęgnacji warto więc stosować mleczka do demakijażu, pianki myjące oraz kremy zawierające między innymi:

  • witaminy A i E,
  • aloes,
  • naturalne oleje roślinne (np. arganowy, z awokado, jojoba, makadamia),
  • wyciągi z melisy, róży, lipy, ogórecznika, nagietka,
  • glicerynę,
  • kwas hialuronowy,
  • algi morskie.

Jak nawilżyć skórę twarzy? Pomoże mezoterapia hydroliftingująca!

Ważnym elementem pielęgnacji skóry suchej są również profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest mezoterapia hydroliftingująca, czyli mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym. Polega ona na wstrzyknięciu w głębsze partie skóry preparatów zawierających kwas hialuronowy. W ten sposób można ominąć barierę naskórka, co pozwala na dogłębne, intensywne nawilżenie skóry, poprawę jej kondycji i przywrócenie zdrowego, promiennego wyglądu. Dodatkowo w meozterapii hydroliftingującej są stosowane preparaty, które poza działaniem rewitalizującym wykazują działanie liftingujące, np. hydroksyapatyt wapnia. Zagęszcza on strukturę skóry dzięki czemu poprawia jej napięcie i ujędrnienie.

W ten sposób znacznej redukcji ulegają oznaki starzenia – zarówno płytkie zmarszczki, jak i głębsze bruzdy. Dla jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii czterech zabiegów w 3-tygodniowych odstępach. Co ważne, mezoterapia hydroliftingująca jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, a po jego zakończeniu można od razu wrócić do normalnych aktywności.

Jaki zabieg na suchą skórę twarzy? Wypróbuj mikrodermabrazję diamentową!

Innym polecanym zabiegiem dla skóry suchej jest mikrodermabrazja diamentowa.

Jest to odmiana mikrodermabrazji polegająca na ściśle kontrolowanym złuszczaniu naskórka z jednoczesną aplikacją substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. W zależności od problemów, z którymi boryka się pacjent, podczas zabiegu wykorzystuje się różne preparaty. Posiadaczom suchej cery zaleca się m.in. formułę nawilżającą z kwasem hialuronowym 2%. Dokładne złuszczenie suchego naskórka pozwala składnikom aktywnym preparatu wniknąć w skórę. Efekt? Intensywne nawilżenie, bardzo delikatna skóra, wygładzone zmarszczki.

Dopasowana do potrzeb pielęgnacja domowa połączona z profesjonalnymi zabiegami dla skóry suchej pozwala znacznie poprawić kondycję cery. Dzięki temu może ona odzyskać zdrowy, promienny wygląd i optymalny poziom nawilżenia!