Medycyna estetyczna – trendy urodowe na 2021 rok

2 min
21/12/2020

W medycynie estetycznej – tak jak w modzie – trendy się zmieniają, przy czym wynika to nie tyko ze zmieniających się gustów i oczekiwań, ale również rozwoju nowoczesnych technologii, dzięki którym zabiegi są coraz skuteczniejsze, ale również bardziej bezpieczne i mniej inwazyjne. Jakie będą więc modne zabiegi kosmetyczne i estetyczne w 2021 roku? Mamy kilku swoich faworytów!

Z tekstu dowiesz się:

Trendy kosmetyczne i estetyczne, podobnie jak modowe, nieustannie się zmieniają. W latach 90. triumfy święciła chirurgia plastyczna, bardzo modne były duże biusty, zagęszczane włosy oraz mocno powiększane usta. Obecnie stawia się na naturalność, skuteczne, ale zarazem subtelne hamowanie oznak starzenia oraz regenerację. Tak właśnie będą kształtować się estetyczne trendy na zimę i pozostały okres 2021 roku.

Modne zabiegi kosmetyczne i estetyczne – komórki macierzyste

Hitem ostatnich sezonów w medycynie estetycznej i regeneracyjnej są komórki macierzyste pozyskiwane bezpośrednio z krwi pacjenta, a następnie podawane przez lekarza – w formie mezoterapii lub iniekcji – w miejsca wymagające silnej naprawy i regeneracji. Najczęściej stosowane są komórki macierzyste na twarz – zabieg pozwala ujędrniać wiotką skórę, rewitalizować ją, odmładzać i redukować zmarszczki.

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych jest mało inwazyjny – dla komfortu pacjenta stosuje się jedynie lekkie znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Od razu po jego zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 6 tygodni.

Estetyczne trendy wiosna 2021 – laser tulowy

Laseroterapia jest stosowana w medycynie estetycznej od dawna, ale w ostatnich latach coraz więcej osób przekonuje się o bardzo szerokich możliwościach laserów – zarówno w redukowaniu problemów estetycznych, jak i zdrowotnych.

Dużym zainteresowaniem w 2021 r. będą cieszyć się zabiegi z zastosowaniem lasera tulowego, łączącego w sobie właściwości ablacyjne i nieablacyjne, a jednocześnie umożliwiającego lekarzowi takie ustawienie parametrów działania, by osiągnąć konkretne rezultaty. I tak przy użyciu lasera tulowego można m.in. redukować zmarszczki, odmładzać skórę, redukować blizny i rozstępy, a nawet usuwać przebarwienia. Co ważne, efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, choć pełna przebudowa skóry trwa przez kolejnych 8 tygodni. Istotnym aspektem jest także łagodność działania lasera, dzięki czemu pacjent po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji.

Trendy kosmetyczne – modelowanie partii twarzy i regeneracja skóry z wykorzystanem lipotransferu

Niewychodzącym z mody trendem estetycznym jest wypełnianie tych części ciała, które powinny być jędrne i krągłe. Jednym z innowacyjnych sposobów na uzyskanie takich rezultatów jest modelowanie partii twarzy i regeneracja skóry z wykorzystanem lipotransferu. Polega on na pobraniu niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej (najbezpieczniejszego, w pełni naturalnego wypełniacza) z okolic talii pacjenta, oczyszczenie jej i aplikacja poprzez iniekcję w wymagającą wypełnienia partię ciała. Dzięki temu można wypełniać zmarszczki, ujędrniać skórę, poprawiać owal twarzy, a nawet korygować kształt ust, nosa czy brody. Co ważne, jest to tzw. zabieg lunchowy – trwa kilkanaście minut, nie wymaga specjalnego przygotowania, a od razu po jego zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności.

Współczesna medycyna estetyczna pozwala poprawiać wygląd, redukować niedoskonałości, pozbywać się kompleksów. Istotny jest też fakt, że zabiegi stają się coraz mniej inwazyjne, a uzyskiwane dzięki nim efekty są naturalne. Na pewno więc medycyny estetycznej nie trzeba się bać!