Podniesienie pośladków – sprawdź, czy operacja to jedyne rozwiązanie

2 min
11/02/2021

Jennifer Lopez, Monica Bellucci, Kim Kardashian – to tylko kilka gwiazd, które ze swoich kształtnych, okrągłych i wcale nie najmniejszych pośladków uczyniły atut i znak rozpoznawczy. Jeśli Ty też chcesz mieć piękną i krągłą pupę, sprawdź, jakie rozwiązanie w tym zakresie daje nowoczesna medycyna estetyczna.

Z tekstu dowiesz się:

Na kształt, jędrność i elastyczność pośladków wpływa wiele czynników. Z pewnością nie sprzyja im siedzący tryb życia, niedobór aktywności fizycznej czy dieta bogata w cukry proste i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Z drugiej strony, w dużym stopniu można poprawić wygląd pośladków poprzez ruch (doskonałe ćwiczenia na uniesienie pośladków to m.in. przysiady, nożyce oraz jazda na rowerze) oraz zdrową, zbilansowaną dietę.

Czasami jednak takie działanie nie wystarczą. Wówczas warto zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej na profesjonalne podniesienie pośladków – zabiegi w tym zakresie są skuteczne i bezpieczne.

Operacja pośladków – na czym polega?

W naszej klinice ESTELL skorzystać można m.in. z operacji chirurgicznego powiększania pośladków – w trakcie zabiegu wykorzystywana jest tkanka tłuszczowa pacjentki lub implanty pośladków. Głównym wskazaniem do wykonania operacji są płaskie, mało kobiece pośladki – w trakcie zabiegu możliwa jest zmiana ich wielkości, wymodelowanie, a jednocześnie liposukcja okolic talii, dzięki czemu efekty są jeszcze bardziej spektakularne.

Powiększanie pośladków jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, wymaga zazwyczaj 24-godzinnej hospitalizacji. Około 6-8 tygodni po operacji należy stosować specjalną bieliznę uciskową, która zmniejsza obrzęki i przyspiesza gojenie się ran. Przez tydzień należy pozostawać w pozycji leżącej na boku lub na brzuchu – w tym czasie nie wolno siadać.

Podniesienie pośladków – zabiegi falą akustyczną

Warto pamiętać, że operacja to najbardziej inwazyjna metoda powiększania i unoszenia pośladków. Jej mniej obciążającą dla pacjentki alternatywą jest zabieg falą akustyczną, w trakcie którego wykorzystywana jest emitowana przez urządzenie dźwiękowa fala akustyczna. Wnika ona w głębsze partie skóry, powodując rozerwanie tkanki tłuszczowej, likwidację komórek tłuszczowych oraz przyspieszenie przepływu płynów w układzie chłonnym. Z jednej strony pozwala to na drenaż poszczególnych warstw skóry, z drugiej – poprawia jej napięcie, uelastycznia ją i widocznie unosi tkanki.

W większości przypadków podniesienie pośladków z użyciem fali akustycznej wymaga przeprowadzenia serii 4-6 zabiegów. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale na pełne rezultaty trzeba poczekać od 3 do 6 miesięcy.

Podniesienie pośladków metodą radiofrekwencyjnego liftingu

Na ujędrnienie, uelastycznienie i podniesienie pośladków pozwala również radiofrekwencyjny lifting. Urządzenie to emituje falę radiową o częstotliwości 4 Mhz – w chwili zetknięcia ze skórą wytwarzane jest ciepło, dzięki czemu fibroblasty produkują nawet dziesięć razy więcej nowego kolagenu, a już istniejące już włókna kolagenowe na zmianę napinają się i kurczą. Wszystko to sprawia, że tkanki odzyskują jędrność, elastyczność, a pośladki zostają wyraźnie uniesione. Dla jak najlepszych efektów warto wykonać serię 3-4 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Co ważne, radiofrekwencyjny lifting można łączyć np. z mezoterapią igłową, a dodatkowo – nie wymaga on żadnej rekonwalescencji. Od razu po jego zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć.

Zdrowa dieta, regularne ćwiczenia na uniesienie pośladków oraz nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej to przepis na piękne, zadbane ciało!