Regeneracja włosów po lecie

2 min
09/01/2020

Wszyscy uwielbiamy lato, ale niestety nie jest to najlepsza pora roku dla naszych włosów. Słona woda morska, mocne słońce, gorący wiatr, wysoka wilgotność powietrza – wszystko to sprawia, że tracą zdrowy i piękny wygląd. Dlatego tak istotna jest kompleksowa, profesjonalna regeneracja włosów po lecie.

Latem włosy są narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników. Nie sprzyjają im ani słońce, ani częste moczenie w wodzie (zarówno morskiej, jak i chlorowanej), ani wysoka wilgotność powietrza panująca w egzotycznych krajach, w których chętnie spędzamy urlopy. Wszystko to sprawia, że włosy stają się suche, szorstkie, łamliwe, tracą blask, a te farbowane – żywy, estetyczny odcień. Regeneracja włosów po lecie jest więc koniecznością!

Co na zniszczone włosy – domowe sposoby

Zniszczone włosy potrzebują m.in. odpowiedniej domowej pielęgnacji, która zregeneruje uszkodzenia, poprawi kondycję włosów oraz przywróci im naturalny blask. Włosy po lecie są zazwyczaj bardzo wysuszone – warto więc przez kilka tygodni unikać częstego używania suszarki, prostownicy oraz lokówki. Jeśli jest taka możliwość, umyjmy włosy i dajmy im wyschnąć.

Regeneracja włosów powinna obejmować również stosowanie odpowiednich kosmetyków. Najlepsze będą delikatne szampony zawierające naturalne składniki, bez pochodnych alkoholu, parabenów czy sztucznych aromatów, które mogą dodatkowo wysuszać włosy. Warto regularnie stosować mocno nawilżające odżywki i maski, zawierające np. proteiny, jedwab, naturalne oleje (jojoba, makadamia, z pestek winogron). Wnikają one w głąb struktury włosa, wzmacniają ją, przywracają naturalne nawilżenie. Można je stosować np. podczas kąpieli, pozostawiając na głowie przez 5-10 minut, albo nałożyć na włosy, owinąć je czepkiem foliowym i pozostawić na około godzinę. Po takiej kuracji włosy szybko odzyskają blask!

Zabiegi na włosy – mezoterapia peptydowa skóry głowy

Jeśli włosy są bardzo mocno zniszczone, a dodatkowo zauważamy ich zwiększone wypadanie, domowe sposoby regeneracji mogą się okazać niewystarczające. Wówczas można skorzystać z profesjonalnych zabiegów na włosy – takich jak dostępna w naszej klinice Estell mezoterapia igłowa skóry głowy. Jest to innowacyjny środek, zawierający kwas hialuronowy oraz siedem opatentowanych peptydów, który lekarz przy pomocy cieniutkiej igły wstrzykuje w skórę głowy. Efekty? W skórze głowy następują poprawa krążenia i rewitalizacja mieszków włosowych, porost włosów przyspiesza, stają się one gęstsze, mocniejsze i zdrowsze. Pierwsze rezultaty są widoczne już po około 15 dniach, ale w przypadku osób z zaawansowanym łysieniem zaleca się wykonanie programu obejmującego 4 zabiegi w dwutygodniowych odstępach. Po około 6 miesiącach wskazana jest kuracja podtrzymująca efekty.

Mezoterapia iniekcyjna na skórę głowy

Kolejny zabieg, który pozwala zahamować nadmierne wypadanie włosów oraz wyraźnie poprawia ich kondycję, to mezoterapia igłowa skóry głowy. W klinice Estell dobieramy preparat do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jednym z nich jest innowacyjny preparat, który zawiera czynniki wzrostu i białka biomimetyczne, skutecznie ograniczając wypadanie włosów oraz łysienie u kobiet i mężczyzn. Oczywiście w zależności od rodzaju preparatu można też osiągnąć rezultaty polegające na nawilżeniu i odżywieniu włosów, zwiększeniu ich grubości i gęstości, a także eliminacji problemów zdrowotnych skóry głowy. Co ważne, sposób podawania preparatów – czyli iniekcja – pozwala zaaplikować je w głębsze partie skóry, dzięki czemu ich działanie jest skuteczniejsze. Kompletny program zabiegowy obejmuje cykl 4 zabiegów wykonywanych co 2 tygodnie.

Pamiętaj, że bardzo zniszczone włosy nie zregenerują się same! Dbaj o nie, odpowiednio pielęgnuj, wybierz w porozumieniu ze specjalistą optymalny zabieg regeneracyjny – dzięki temu znów staną się piękne i lśniące!