Sprawdź, czym jest wolumetria twarzy!

2 min
04/05/2020
[ssba-buttons]

Oznakami starzenia się są nie tylko pojawiające się na skórze zmarszczki, ale także utrata młodzieńczego, owalnego kształtu twarzy. Na szczęście zmiany tego typu można skutecznie redukować – pomoże w tym wolumetria twarzy wykonywana w naszej klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie!

Z tekstu dowiesz się:

Starzenie się to wielopłaszczyznowy proces, który obejmuje nie tylko tworzenie się zmarszczek. Podskórna i głęboka tkanka tłuszczowa okolic twarzy ulega redukcji, zwłaszcza w okolicach policzków, brody oraz ust. Zmniejszają się także masa oraz objętość mięśni twarzy, a ścięgna tracą elastyczność. Wszystko to sprawia, że twarz przestaje być młodzieńczo jędrna, a rysy wyostrzają się i tworzą się tzw. chomiki. Tego typu oznaki mogą bardzo niekorzystnie wpływać na samoocenę oraz pewność siebie. Na szczęście można je redukować – pozwala na to wolumetria twarzy.

Wolumetria twarzy – co to jest?

Wolumetria to zabieg, który polega na uzupełnieniu lub powiększeniu poszczególnych partii twarzy, które wraz z wiekiem tracą na objętości. Najczęściej wykonuje się go w obrębie brody, skroni, policzków oraz oczu (tzw. dolina łez).

Podczas zabiegów wolumetrii zazwyczaj wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, przy czym są one zazwyczaj dużo gęstsze niż te stosowane np. do wypełniania zmarszczek czy korekty kształtu ust.

Lifting wolumetryczny twarzy – na czym polega?

Wolumetria twarzy jest zabiegiem polecanym osobom, które borykają się z wiotką i opadającą skórą twarzy. Zabieg poprawia napięcie skóry, pozwala na kompleksowe ujędrnianie twarzy oraz uzyskanie efektów liftingu, ale w o wiele mniej inwazyjny sposób. Uzupełnienie poszczególnych partii twarzy umożliwia również:

  • podkreślenie kości policzkowych,
  • korektę grzbietu nosa,
  • odmłodzenie okolic oczu i czoła,
  • wypełnienie tzw. doliny łez,
  • wygładzenie bruzd nosowo-wargowych.

Preparat wykorzystywany w zabiegu wolumetrii twarzy może być aplikowany na dwa sposoby – poprzez zastrzyk z użyciem tradycyjnej igły, jak również przy pomocy specjalnej kaniuli wprowadzanej pod skórę przez wykonane wcześniej mikroskopijne nacięcie. Nie pozostawia ono żadnych blizn, a pacjent może wrócić do normalnych aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o wolumetrii twarzy?

Zabieg wolumetrii twarzy nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Na 2-3 dni przed zabiegiem należy jedynie zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak witamina E czy aspiryna. Sam zabieg nie jest bolesny, ale często dla podniesienia komfortu pacjenta preparaty stosowane do zabiegu wolumetrii zawierają już w swoim składzie substancje znieczulające. Dzięki temu nie trzeba stosować dodatkowego znieczulenia.

Pełne efekty wolumetrii są przeważnie widoczne po około dwóch tygodniach i wówczas można podjąć decyzję o ewentualnej korekcie. Rezultaty utrzymują się od 9 do 24 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta i jego stylu życia. Czas utrzymywania się efektów może skracać np. częste opalanie się albo korzystanie z solarium.

Choć wolumetria twarzy jest bezpiecznym zabiegiem, nieobarczonym ryzykiem poważnych powikłań (mogą wystąpić lekkie zaczerwienienie, obrzęk oraz zasinienie w miejscach podania preparatu), to jednak, tak jak w przypadku każdej procedury medycznej, nie wykonuje się go u wszystkich. Wśród przeciwwskazań wymienia się m.in. ciążę i okres karmienia, uczulenie na składniki preparatu, choroby autoimmunologiczne oraz infekcje skóry (grzybicze, wirusowe, bakteryjne).

Nieestetyczne oznaki starzenia można redukować – wolumetria twarzy jest zabiegiem, który daje naprawdę spektakularne efekty, dzięki czemu poprawia wygląd oraz samopoczucie!