Termolifting – odmłodzenie skóry bez skalpela

2 min
22/08/2017

Młody i zdrowy wygląd to marzenie większości kobiet, jednak proces starzenia się skóry w mniejszym lub większym stopniu dotyka każdej z nich. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele środków mających za zadanie zahamować zmiany pojawiające się wraz z wiekiem. Gdy popularne kremy i maseczki nie przynoszą pożądanych efektów, warto rozważyć alternatywne metody, takie jakie chociażby termolifting.

Z tekstu dowiesz się:

Czym jest termolifting?

Termolifting to zabieg polegający na wykorzystaniu fal radiowych lub światła podczerwonego, co prowadzi do podniesienia temperatury w skórze właściwej. Dzięki ciepłu kurczą się i napinają włókna kolagenowe w skórze, a w konsekwencji skóra twarzy czy brzucha jest jędrna i napięta. Taki efekt można zauważyć już po pierwszym zabiegu – opowiada Katarzyna Kowalczyk, kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL. – Termolifting jest całkowicie bezinwazyjnym zabiegiem i można go wykonywać za pomocą kilku metod, które są dopasowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta, w zależności od jego wieku i kondycji skóry – dodaje Katarzyna Kowalczyk z ESTELL.

Termolifting twarzy i brzucha – jakie urządzenia się wykorzystuje?

Pierwszą metodą jest użycie światła podczerwonego. Podczas zabiegu są pobudzane fibroblasty produkujące nowe włókna kolagenowe, a w konsekwencji – dzięki zwiększonej produkcji kolagenu – uzyskujemy efekt zwiększania gęstości skóry i liftingu. Wskazaniami do zabiegu są:

  • poprawa owalu twarzy,
  • uniesienie opadających policzków,
  • niwelowanie bruzd wargowo-nosowych,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
  • obkurczenie skóry na brzuchu u kobiet po porodzie.

Kolejna technologia w termoliftingu wykorzystuje fale radiowe działające jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie. Zabiegi wykonane przy użyciu tego urządzenia stymulują naturalną odnowę kolagenu. Skutkuje to ogromną poprawą napięcia skóry oraz natychmiastowym efektem liftingu. Zabieg stosujemy m.in. do poprawy owalu twarzy – opisuje kosmetolog z ESTELL.

Trzecim urządzeniem stosowanym w termoliftingu brzucha lub twarzy jest urządzenie do radiofrekwencyjnego liftingu z zastosowaniem energii o częstotliwości fal radiowych. Podczas zabiegu technologia Cool-Gel wykorzystuje żel zamrażający do chłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry, podczas gdy energia fal radiowych ogrzewa tkanki miękkie pod skórą, dzięki czemu włókna kolagenowe kurczą się i napinają. Zabieg jest wykorzystywany przykładowo w przypadku obwisłego podbródka, fałdów nosowo-wargowych czy zmęczonego, smutnego wyrazu twarzy.

Podsumowując, można powiedzieć że światło podczerwone jest polecane na pierwsze oznaki starzenia skóry, czyli już ok. 30 roku życia, żeby pobudzić fibroblasty produkujące kolagen i elastynę. Z kolei radiofrekwencyjny lifting, czyli fala radiowa, czy skoncentrowana, tripolarna fala radiowa są silniejszymi zabiegami polecanymi przy spadku gęstości skóry – dodaje Katarzyna Kowalczyk z ESTELL.

Jak wygląda zabieg termoliftingu?

Termolifting jest jednym z przyjemniejszych zabiegów. Ma kilka zastosowań – przede wszystkim na skórę brzucha i twarzy. Zabieg termoliftingu rozpoczyna się od zmycia makijażu i pokrycia ciała pacjenta specjalnym żelem z aloesem. W zależności od przyjętej metody całość trwa około 40 min. Pacjent odczuwa jedynie zmiany temperatury głowicy urządzenia, co nie wywołuje dyskomfortu. Po wszystkim nakładamy sporą ilość kremu na miejsca, których dotyczyła terapia. Zalecane jest powtarzanie zabiegu 3–4 razy w odstępach ok 4–6 tygodni – mówi kosmetolog z ESTELL.

Czy termolifting jest dla wszystkich?

Termolifting to bardzo bezpieczna i efektywna metoda walki z procesem starzenia się skóry. Jednak nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Osoby cierpiące na choroby wirusowe, grzybicze lub bakteryjne nie mogą poddać się zabiegowi. Również niektóre choroby autoimmunologiczne oraz cukrzyca są przeciwskazaniem do termoliftingu twarzy czy brzucha. Ponadto także kobiety w ciąży nie powinny poddawać się termoliftingowi.