Twoje beauty postanowienia noworoczne – jak zadbać o siebie w kolejnym roku?

2 min
21/12/2020

Postanowienia noworoczne robi prawie każdy – sęk w tym, że nie wszystkim udaje się ich dotrzymać… A może plany na nowy rok powinny dotyczyć dbania o siebie, swoje zdrowie i urodę? Podpowiadamy, jakie mogą być postanowienia noworoczne, których z pewnością łatwo będzie dotrzymać!

Z tekstu dowiesz się:

Noworoczne postanowienia robi prawie każdy. Chcemy zrzucić parę kilo, zapisujemy się na siłownię, planujemy zrezygnować ze słodkich przekąsek i zdrowo się odżywać. Problem w tym, że plany na nowy rok bywają trudne do realizacji i często nie wystarcza nam silnej woli i determinacji, by wcielić je w życie.

Może zamiast wymyślać zupełnie oderwane od rzeczywistości postanowienia na nowy rok warto zdecydować się na coś, co połączy przyjemne z pożytecznym, pozwoli zadbać o urodę, a jednocześnie będzie chwilą relaksu i odprężenia? Niech na liście postanowień noworocznych znajdzie się więc wykonanie dopasowanych do potrzeb zabiegów medycyny estetycznej!

Postanowienia noworoczne – zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych

Jednym z absolutnych hitów medycyny estetycznej ostatnich sezonów jest zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych, łączący w sobie działanie na trzech płaszczyznach. Po pierwsze – pozwala on na lekkie złuszczenie wierzchnich warstw naskórka, po drugie – wykorzystując tzw. efekt Bohra umożliwia dogłębne wchłonięcie zawartych w zastosowanym preparacie składników rewitalizujących, a po trzecie – zapewnia doskonałe dotlenienie skóry od zewnątrz. Dzięki zastosowaniu jednorazowych sterylnych elementów zabieg jest maksymalnie higieniczny, a dodatkowo – można go wykonywać na wszystkie obszary twarzy, bez względu na rodzaj karnacji.

W zależności od potrzeb skóry, zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych może być wykonany z użyciem dwóch różnych preparatów:

  • preparatu z kwasem hialuronowym, retinolem i olejem z pestek granatowca, co pozwala na redukcję zmarszczek, poprawę gęstości i ujędrnienie skóry,
  • preparatu z kwasem kojowym, kwasem azelainowym i olejem z owoców dzikiej róży, co umożliwia redukcję przebarwień, wyrównanie kolorytu i rozświetlenie cery.

Noworoczne postanowienia – wampirzy lifting

Na liście noworocznych postanowień znaleźć się powinna mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. wampirzy lifting. Jest to zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uzyskanego z uprzednio pobranej krwi pacjenta poddanej procesowi wirowania. Uzyskany w ten sposób koncentrat zawiera bardzo wysokie stężenie płytek krwi – podany w formie mezoterapii w określone partie ciała (twarz, szyję, dekolt, dłonie) pozwala na ich odmłodzenie, zregenerowanie, poprawę jędrności i gęstości, widoczne zredukowanie zmarszczek i odświeżenie. Dodatkowo, zabieg pomaga uporać się np. z bliznami potrądzikowymi, trądzikiem różowatym, bliznami po zabiegach i operacjach czy rozstępami. Dla jak najlepszych efektów, warto wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni.

Postanowienia na nowy rok – peelingi chemiczne Sesderma

Jednym z najczęściej wykonywanych w naszej klinice ESTELL zabiegów, polecanych pacjentom z różnymi problemami estetycznymi skóry, jest Sesderma – peeling chemiczny z użyciem substancji o właściwościach złuszczających, dopasowanej do indywidualnych potrzeb skóry. I tak np. w przypadku cery naczyniowej najlepszym wyborem jest kwas azelainowy, zaś u pacjentów ze zmianami trądzikowymi – kwas salicylowy i pirogronowy.

Bez względu na rodzaj kwasu, ma on działanie złuszczające – wierzchnie warstwy martwego naskórka zostają usunięte, a skóra otrzymuje sygnał do przebudowy. Cera zostaje dogłębnie oczyszczona, namnażają się zdrowe komórki skóry, przyspieszają naturalne procesy regeneracji. Seria peelingów chemicznych (4, 6 lub 12 – zależnie od potrzeb) pozwala zredukować rumień i przebarwienia, wygładza skórę, zmniejsza rozszerzone pory, spłyca blizny.

Takie plany na nowy rok na pewno uda się zrealizować! Życzymy wesołych świąt i udanego 2021 roku!