Wiotka skóra twarzy? To już nie Twój problem!

2 min
03/07/2020

Wiotka skóra twarzy, szyi i dekoltu, zmarszczki, utrata jędrności skóry – tak mogą wyglądać pierwsze oznaki starzenia się. I choć upływu czasu nie da się zatrzymać, medycyna estetyczna ma sposoby na to, by poprawić gęstość skóry, zredukować jej wiotkość i usunąć zmarszczki.

Z tekstu dowiesz się:

W zależności od indywidualnych predyspozycji pierwsze oznaki starzenia mogą się pojawiać na twarzy już około 30. roku życia. Zmarszczki mimiczne, utrata jędrności skóry, kurze łapki i wiotka skóra pod oczami – problemów estetycznych może być naprawdę sporo. Oprócz indywidualnie dopasowanej domowej pielęgnacji przy tego typu problemach mogą pomóc również nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej z oferty naszej kliniki ESTELL.

Mało elastyczna, wiotka skóra – pomogą lasery

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających jest laserowa platforma do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele. Można go wykonywać w obrębie całej twarzy – okolic oczu, czoła, kości policzkowych, ust i nosa czy podbródka, ale także na dekolcie czy dłoniach.

Działanie lasera nie jest bardzo skomplikowane – emitowana przez urządzenie energia tworzy w skórze dziesiątki mikroskopijnych, niewidocznych gołym okiem uszkodzeń. Natychmiast pobudza to naturalne procesy regeneracyjne organizmu, stymuluje tworzenie się nowych komórek oraz wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry. Wiotka skóra zostaje ujędrniona, poprawiają się jej elastyczność i sprężystość, znikają drobne zmarszczki, blizny oraz przebarwienia.

Warto pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu skóra może być rozgrzana, zaczerwieniona i obrzęknięta. Możliwe jest też delikatne sączenie się płynu surowiczego. Gojenie i łuszczenie się skóry może trwać około 10 dni. Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu, ale – w zależności od indywidualnych potrzeb – może być potrzebne wykonanie nawet do 6 zabiegów w odstępach 6-12 tygodni.

Jak poprawić gęstość skóry – ujędrniający termolifting

Jędrność, elastyczność i gęstość skóry doskonale poprawia ujędrniający termolifting. Jest to zabieg, podczas którego we w pełni kontrolowany oraz bezpieczny sposób podgrzewa się skórę do ściśle określonej temperatury. Razem ze skórą podgrzewają się również znajdujące się w niej włókna kolagenu – dochodzi do ich natychmiastowego obkurczenia, a fibroblasty, czyli wyspecjalizowane komórki, rozpoczynają proces wzmożonej produkcji nowych włókien kolagenowych. Oczywiście należy mieć świadomość, że tworzenie się nowego kolagenu trwa jakiś czas – pierwsze efekty w postaci obkurczenia i ujędrnienia skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale na pełne rezultaty należy poczekać nawet do 6 miesięcy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość – po serii zabiegów (od 4 do 6) wyraźnie poprawia się gęstość skóry, jej elastyczność i napięcie, a drobne zmarszczki zostają zredukowane.

Wiotka skóra? Wypróbuj lifting HIFU

Utrata jędrności skórywiotka skóra pod oczami, zmarszczki mimiczne, pogłębiające się z wiekiem nawisy skórne – we wszystkich tych przypadkach zastosowanie znajdują ultradźwięki na twarz HIFU. Jest to zabieg, który wykorzystuje dobroczynne działanie ultradźwięków – są one koncentrowane w wybranych miejscach twarzy i na ściśle określonej głębokości, gdzie uwalniają energię. Powoduje to natychmiastowe obkurczenie tkanek oraz przyspieszenie produkcji nowych włókien kolagenowych. Co ważne, urządzenie jest wyposażone w głowicę USG, dzięki której lekarz może na bieżąco kontrolować stan poddawanych działaniu ultradźwięków tkanek. Lifting ultradźwiękowy HIFU nie jest bolesny, ale bardzo wrażliwe na dyskomfort osoby mogą na około pół godziny przed zabiegiem przyjąć środki przeciwbólowe w tabletkach. Istotne jest również to, że do uzyskania zadowalających efektów wystarcza już jeden zabieg.

Zapoznaj się z ofertą kliniki ESTELL i umów się na indywidualną konsultację. Chętnie podpowiemy, jakie zabiegi na wiotką skórę twarzy będą najlepsze.