Zabiegi lunchowe, które wykonasz last minute przed latem

3 min
02/05/2018

Po zimowych miesiącach wielu osobom z pewnością przybyło parę zbędnych kilogramów, a skórę zmęczył mróz i suche powietrze. Wiosna jest więc doskonałą porą, aby poprawić kondycję skóry. Jeśli jednak zabrakło Ci czasu, a nie chcesz rozpoczynać lata bez przygotowań, nasi specjaliści spośród bogatej oferty zabiegowej Estell wytypowali zabiegi kosmetyczne lunchowe, które umożliwiają uzyskanie szybkich i spektakularnych efektów ujędrnienia lub nawilżenia skóry. O zabiegach lunchowych, dzięki którym piękna skóra będzie Twoją wizytówką w sezonie, opowiada nasz ekspert – dr Ewa Adamska.

Z tekstu dowiesz się:

Aby pozbyć się poszarzałej i zmęczonej cery, warto podarować swojej skórze to, czego najbardziej potrzebuje – głębokie nawilżenie i odżywienie. Pierwszym krokiem do kompleksowej odnowy i rewitalizacji są ekspresowe zabiegi na twarz.`

Zabiegi lunchowe na aktywne oczyszczanie i odmłodzenie – infuzja tlenowa

Przy dokładnym oczyszczaniu  skóry pomocne są gruntowne peelingi, które usuwają martwy naskórek oraz wyrównują strukturę skóry. W okresie przedwakacyjnych przygotowań w Klinice Estell największą popularnością cieszą się zabiegi intensywnie oczyszczające, takie jak infuzja tlenowa. Wykorzystujemy w nich zjawisko oksybrazji i infuzji tlenowej do złuszczenia zrogowaciałego naskórka. W tym zabiegu obmywamy również skórę selektywnie dobranymi preparatami o właściwościach oczyszczających oraz przeciwzmarszczkowych.

Po tym zabiegu lunchowym skóra jest wygładzona i wygląda promiennie. To również doskonała baza pod makijaż, który na odpowiednio przygotowanej skórze utrzymuje się dłużej i wygląda naturalnie.

Ekspresowe zabiegi na twarz dla wielopoziomowego nawilżenia skóry – mezoterapia

Kolejnym istotnym elementem jest nawilżenie skóry i wyrównanie jego poziomu. Jak już powszechnie wiadomo, nawilżanie to podstawa pielęgnacji. Gdy chcemy uzyskać szybki i spektakularny efekt, stosujemy uniwersalny zabieg, taki jak mezoterapia Hydra Booster. To całkowicie nowe i innowacyjne podejście do nawilżania, ujędrniania i odmłodzenia.

Zabieg daje wielopoziomowe nawilżenie skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawia jej gęstość, wygładza powierzchniowe zmarszczki. Działa ujędrniająco, rozświetlająco, dodatkowo zwęża rozszerzone pory. Jest to rewelacyjny zabieg profilaktyczny do wykonania last minute, który utrzymuje zdrowy, świetlisty, młody wygląd skóry. Świetnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy cera potrzebuje regeneracji i odnowy. Może być stosowany jako samodzielny zabieg lunchowy bądź w połączeniu z innymi procedurami estetycznymi, takimi jak wypełniacze czy peelingi – wtedy dodatkowo wzmacnia oraz wydłuża działanie tych preparatów.

Zabiegi kosmetyczne lunchowe – ultradźwiękowy lifting HIFU

Doskonałym rozwiązaniem na poprawę kondycji skóry twarzy jest również zabieg HIFU. Urządzenie bazuje na koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na określonej wcześniej głębokości, co pozwala na znaczne uniesienie i ujędrnienie skóry. Skoncentrowaną energię ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni dostarczamy głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Powoduje to natychmiastowe obkurczenie skóry w wyniku koagulacji tkanek.

Dzięki naturze wysyłanych strumieni, które są łagodne dla tkanek, a oddziałują dopiero w punkcie, gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe, zewnętrzne warstwy skóry pozostają nietknięte, a płaszczyzny położone głębiej poddane są działaniu skoncentrowanej dawki energii. Miejscowe uwolnienie energii motywuje organizm w sposób naturalny do produkcji nowego, ulepszonego kolagenu. W efekcie zabiegu lunchowego następuje lifting skóry.

Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem last minute ponieważ to zabieg jednorazowy, który nie narusza ciągłości skóry, a co za tym idzie – nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Zabiegi lunchowe – modelowanie i redukcja cellulitu dzięki drenażowi limfatycznemu w połączeniu z masażem próżniowym

Gdy pacjentka oczekuje wysmuklenia i ujędrnienia sylwetki, konieczne jest zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Te dwa czynniki  często są przyczynami powstawania cellulitu. Aby to osiągnąć, oczywiście warto jest wprowadzić w życie zdrową dietę i aktywność fizyczną, które nie tylko pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów, ale też poprawią kondycję skóry. Ale co zrobić w sytuacji, gdy potrzebujemy szybkiego efektu, a dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów?

Ja i inni specjaliści z Kliniki Estell rekomendujemy w takich sytuacjach kosmetyczne zabiegi lunchowe – drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym – energetyczny masaż drenujący, który pozwala błyskawicznie pozbyć się kilku centymetrów. Polega on na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory tworzące multi mikrostymulację. Działa on precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr skóry bez rozciągania jej czy powodowania urazów. To, co wyróżnia ten zabieg lunchowy, to całkowite bezpieczeństwo oraz możliwość wykonywania zabiegu nawet codziennie, co znacznie skraca czas terapii oraz pozwala na uzyskanie szybkich efektów.

Piękna skóra latem, nawet kiedy podejmujemy przygotowania last minute, wymaga konsekwencji w działaniu. Aby móc cieszyć się pięknym wyglądem, konieczny jest dobór odpowiednich metod pielęgnacji. W dzisiejszych czasach, kiedy oferta dostępnych produktów pielęgnacyjnych jest tak szeroka, łatwo jest dokonać złych wyborów. Skutkiem tego może być brak oczekiwanych rezultatów, a nawet pogorszenie się stanu skóry. Warto zatem zasięgnąć opinii profesjonalistów, którzy dokonają dokładnej diagnozy stanu skóry oraz zarekomendują najlepsze zabiegi lunchowe w konkretnym przypadku.