Zabiegi odmładzające na twarz – odejmij sobie lat!

2 min
24/02/2020

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, proces starzenia się skóry rozpoczyna się już około 25. roku życia. Oczywiście jego oznaki nie są widoczne od razu, ale już około 35.-40. roku życia coraz trudniej jest je ukryć. Wówczas z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi odmładzające na twarz.

Z tekstu dowiesz się:

Wyróżnia się dwa typy starzenia się skóry. Starzenie endogenne, czyli wewnątrzpochodne, jest związane m.in. z czynnikami genetycznymi, zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie wraz z wiekiem, a także niedoborami witamin spowodowanymi nieprawidłową dietą. Z kolei starzenie egzogenne (zewnątrzpochodne) jest efektem niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych: promieniowania słonecznego, kontaktu skóry z dymem papierosowym, zanieczyszczeń środowiska oraz nieprawidłowej pielęgnacji.

Pierwszą i najbardziej zauważalną oznaką starzenia się są zmarszczki. Początkowo są to zmarszczki powierzchowne, o głębokości około 0,05 mm, zlokalizowane głównie w okolicach oczu. Z biegiem czasu dołączają do nich również zmarszczki głębokie, umiejscowione m.in. na szyi oraz w dolnych częściach czoła. Wyróżnia się także zmarszczki mimiczne, będące naturalnym efektem pracy mięśni mimicznych – są to głównie tzw. kurze łapki wokół oczu oraz lwia zmarszczka na czole. U osób palących występują też zmarszczki palacza, zlokalizowane wokół ust. Inne często spotykane objawy starzenia się skóry to jej przesuszenie, łuszczenie się, utrata jędrności, a także pojawienie się przebarwień.

Odmładzanie twarzy przy pomocy nici liftingujących

W klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie oferujemy wiele zabiegów odmładzających na twarz. Pamiętajmy, że dobór tego odpowiedniego zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz decyzji lekarza. Dużą popularnością wśród osób w różnym wieku cieszą się np. nici liftingujące wykonane z rozpuszczalnego włókna syntetycznego PDO. Nici umieszcza się w określonych partiach twarzy, np. w okolicach podbródka, czoła czy kości policzkowych. Wokół nici następuje bardzo intensywna produkcja nowych włókien kolagenowych i elastyny, a dodatkowo ich obecność może rozluźniać mięśnie mimiczne twarzy. Dzięki temu skóra twarzy odzyskuje jędrność i sprężystość, staje się gładsza, bardziej nawilżona, wygląda świeżo i młodo. Co ważne, nici liftingujące są pod względem biologicznym zupełnie obojętne dla organizmu, więc zabieg jest bezpieczny i nieobarczony ryzykiem powikłań. Pierwsze efekty są widoczne od razu, ale na ostateczne rezultaty trzeba nieco poczekać – proces produkcji nowych włókien kolagenowych rozpoczyna się po około 10-14 dniach.

Zabiegi odmładzające twarz – HIFU

Zabiegi na twarz – odmładzające, ujędrniające, poprawiające owal twarzy – nie muszą być inwazyjne. Jeszcze do niedawna wielu pacjentkom borykającym się z bardzo widocznymi oznakami starzenia się skóry proponowano operacje i zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Rozwój nowoczesnych technologii pozwala już jednak redukować nawet bardzo głębokie zmarszczki bez konieczności poważnych ingerencji chirurga. Przykładem takiego zabiegu jest niechirurgiczny lifting twarzy HIFU – bezpieczny i nieinwazyjny, ale dający spektakularne rezultaty.

W trakcie zabiegu jest wykorzystywana energia ultradźwiękowa – koncentruje się ona w ściśle wybranych miejscach i na konkretnej głębokości, bardzo pozytywnie wpływając na wygląd i kondycję skóry. Dzięki liftingowi HIFU można się pozbyć drobnych zmarszczek wokół ust czy dolnych powiek, usunąć pojawiające się wraz z wiekiem zwiotczenia, poprawić napięcie i elastyczność skóry policzków, żuchwy czy podbródka, a także wymodelować owal twarzy. Wszystko to sprawia, że skóra odzyskuje młody, świeży, zdrowy wygląd. Co ważne, w zdecydowanej większości przypadków do uzyskania doskonałych efektów wystarcza jeden zabieg

Oczywiście to tylko kilka przykładów. Można się również zdecydować na laserowe odmładzanie twarzy przy użyciu laserowej platformy do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele – energia emitowana przez urządzenie tworzy w obrębie skóry niewidoczne gołym okiem mikrouszkodzenia, które pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry – staje się ona gęstsza i jędrniejsza. Następuje również redukcja zmarszczek, blizn i przebarwień. Odmładzanie twarzy warto uzupełnić o nowoczesne zabiegi odmładzające na dłonie, na których oznaki starzenia się również bywają bardzo widoczne. Kompleksowe, profesjonalne działanie pozwoli na odjęcie sobie lat i cieszenie się pięknym, młodym wyglądem!