Poradnik o sposobach leczenia wypadających oraz słabych włosów

2 min
20/07/2017

Nadmierne wypadanie włosów to problem dotyczący zarówno mężczyzn jak i kobiet. Spowodowany bywa m.in. uwarunkowaniami genetycznymi oraz zaburzeniami hormonalnymi, w wielu przypadkach stając się przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna skuteczne sposoby na wypadanie włosów.

Z tekstu dowiesz się:

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą stres, uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia hormonalne i metaboliczne organizmu. Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną łysienia dziedzicznego zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Stres i choroby autoimmunologiczne mogą prowadzić do wystąpienia łysienia plackowatego. Nadmierne wypadanie włosów może być też objawem chorób tarczycy i innych gruczołów wydzielających hormony. Wypadanie włosów często towarzyszy anemii. Może również wynikać ze stosowania niektórych leków, w tym antybiotyków, a także towarzyszyć okresowi poporodowemu i karmieniu piersią.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Jakie kroki powinna podjąć osoba dotknięta tą niedogodnością? – Najważniejszym etapem leczenia wypadania włosów, tak jak każdej innej zmiany w organizmie, jest właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu. Zalecane jest więc udanie się do lekarza dermatologii, który zajmuje się również włosami. Pierwsza wizyta polega na zebraniu dokładnego wywiadu medycznego, badaniu trichoskopowym skóry owłosionej głowy i jeśli jest taka potrzeba zleceniu dodatkowych badań. Szereg pytań zadawanych przez specjalistę ma za zadanie ustalić dokładną przyczynę wypadania włosów, ponieważ istnieje wiele czynników determinujących te same objawytłumaczy Anna Suwalska, lekarz dermatolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Sposoby na wypadające włosy– mezoterapia igłowa skóry głowy

Współczesna medycyna daje możliwości skutecznej walki z łysieniem. Tak jak w przypadku każdej innej przypadłości, im wcześniej podejmiemy odpowiednie kroki, tym większą mamy szansę na pożądane efekty, czyli stymulację wzrostu nowych włókien oraz wyhamowanie wypadania włosów osłabionych. Wśród rozwiązań proponowanych pacjentom można wyróżnić mezoterapię igłową skóry głowy preparatem osocza bogatopłytkowego oraz mezoterapię peptydową skóry głowy.

Skuteczność pierwszego zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zależy przede wszystkim od zastosowanej technologii separowania poszczególnych składników morfotycznych krwi, czyli płynnego osocza, leukocytów i płytek krwi oraz erytrocytów. Najważniejszą rolę w procesie odmładzania, gojenia i regeneracji odgrywają jednak nasze własne płytki krwi. Po odpowiednim przygotowaniu pobranej krwi, czyli jej odwirowaniu, uzyskany koncentrat zawiera kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa. Odpowiednio aktywowany roztwór osocza aplikowany jest przy użyciu techniki mezoterapii, a więc powierzchniowo do skóry za pomocą igły. Aby terapia była skuteczna, zaleca się wykonanie 3–5 zabiegów w odstępach 2–3 tygodni – tłumaczy dr Anna Suwalska z Kliniki ESTELL.

Mezoterapia peptydowa skóry głowy – preparat na wypadanie włosów

Preparat do mezoterapii peptydowej skóry głowy to pierwszy na świecie preparat peptydowy pochodzenia niezwierzęcego wykorzystywany do walki z łysieniem. W jego skład wchodzi aż siedem opatentowanych peptydów, które dzięki połączeniu z kwasem hialuronowym stymulują mikrokrążenie skóry głowy i pobudzają wzrost włosów poprzez zwiększanie wielkości mieszków włosowych.

Zabieg rekomendowany jest dla kobiet i mężczyzn w leczeniu problemów z włosami o różnym nasileniu i podłożu. Dla powodzenia procesu leczenia, w trakcie trwania kuracji bezwzględnie zakazane jest spożywanie alkoholu. Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej osoby borykające się z problemem wypadających włosów zyskały dostęp do skutecznych metod przeciwdziałania temu problemowi  dodaje dr Anna Suwalska z Kliniki ESTELL.