Starzenie się skóry

opis problemu

Starzenie się skóry jest fizjologicznym procesem o indywidualnym charakterze. Pojawiające się zmarszczki, niedoskonałości, bruzdy to nieodłączne oznaki starzenia. Czy procesowi można zapobiec lub opóźnić go? Jak pozbyć się oznak starzenia skóry?

Starzenie się skóry – geneza problemu

Wraz z wiekiem skóra traci jędrności i wiotczeje. Początkowo pojawiają się pierwsze zmarszczki, drobne, mało widoczne zmiany, które z czasem stają się coraz bardziej widoczne. Bardzo zaawansowane zmiany to głębsze bruzdy oraz utrata objętości.

W procesie starzenia się skóry dochodzi do tego, że wraz z wiekiem spowalnia się proces regeneracji przebudowy skóry. Co ciekawe zaczyna się to dość szybko, bo już koło 25-30 roku życia. Zmiany zauważają głównie panie, które dokładają wszelkich starań, aby proces ten opóźnić. Pojawiające się zmarszczki to nie jedyne problemy, bo zmiany obejmują również koloryt skóry i pogorszenie jej struktury.

Skóra staje się cieńsza, w związku z czym jest mniej odporna na podrażnienia, mniej elastyczna. Jest to efektem ograniczenia produkcji sebum, do którego dochodzi wraz ze zmniejszeniem płaszcza hydrolipidowego. W rezultacie skóra staje się przesuszona, co przyspiesza pojawienie się zmarszczek i bruzd.

Starzenie się skóry – przyczyny

Na proces starzenia się skóry wpływ ma wiele czynników. Niektóre mogą znacznie przyspieszać ten proces. Duży wpływ mogą mieć choroby, dieta, styl życia czy właściwy dobór kosmetyków pielęgnujących.

Wśród oznak starzenia się skóry wymienić można:

  • szary i ziemisty kolor skóry,
  • pojawianie się zmarszczek,
  • utratę jędrności,
  • plamy pigmentacyjne,
  • suchość skóry.

STARZENIE SIĘ SKÓRY – JAK JE LECZYĆ?

Dbanie o kondycję skóry jest bardzo ważne właściwe odżywianie, tryb życia, a także rodzaj kosmetyków, jakie stosowane są na co dzień. Jeśli zmiany są duże skorzystać można z licznych zabiegów medycyny estetycznej, które doskonale poprawiają kondycję skóry.

W zwalczaniu problemu starzenia się skóry ogromne znaczenie odgrywa profilaktyka. Doskonałym rozwiązaniem są zabiegi pielęgnacyjne, takie jak np. zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych, infuzja tlenowa lub mikrodermabrazja diamentowa, które pozwalają rewelacyjnie nawilżyć i oczyścić skórę.

Wsparcie pacjenta

Wykonanie zabiegów poprawiających kondycję skóry to dopiero pierwszy etap działania. Aby efekty zabiegów utrzymywały się jak najdłużej należy dbać o skórę zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Bardzo ważne jest tutaj skorzystanie z porady specjalisty, który zarekomenduje indywidualnie dopasowane metody działania, uwzględniające potrzeby danego pacjenta.

Najczęściej zadawane pytania

Co ma wpływ na starzenie się skóry?

Trzeba pamiętać, że starzenie się skóry jest procesem fizjologicznym. Jednak można opóźnić jego postępowanie dbając o zdrowe odżywianie, kondycję skóry, jej prawidłowe nawilżenie. Pamiętaj, że palenie tytoniu czy nadużywanie alkoholu mogą wpływać negatywnie na kondycję i wygląd skóry.

Jak zapobiegać starzeniu skóry?

Starzenie się skóry można spowolnić odpowiednio o nią dbając. Metod jest wiele, warto skorzystać z tych, które dopasowane są do rodzaju cery i jej potrzeb. Ważne jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, używanie kremów z filtrem, właściwa dieta oraz wybór właściwych kosmetyków.

Jakie zabiegi pomogą zahamować proces starzenia się skóry?

Zabiegów, które pomagają zahamować proces starzenia się skóry jest wiele, w tym mezoterapia, ujędrniający termolifting oraz wiele innych. Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi będą dla Ciebie odpowiednie to najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja lekarza, który pomoże optymalnie dobrać rodzaj zabiegów.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]